Таємниці жіночих парфумів відкриють на виставці у Дніпрі

Від скіфів до імператриць та сьогодення. В історичному музеї Дніпра розкриють таємниці жіночих парфумів. Якими були аромати, у чому їх зберігали та як користувалися духами та косметикою. Виставка чекає на відвідувачів до кінця березня, повідомляють в управлінні культури, національностей та релігій Дніпропетровської облдержадміністрації, пише сайт Дніпро Сьогодні з посиланням на Дніпропетровську ОДА.

«Аромати крізь віки» – виставка про жіночі секрети. Більше 50 експонатів розповідають про історії давньої та сучасної парфумерії.

В історичному музеї ім. Яворницького можна побачити, у чому зберігали парфуми античні жінки: лекифи, амфориски, «сльозинці». Відчути шарм красунь 18-19 століття. На виставці є кістяне віяло, старовинні скляні флакони для парфумів, пудрениці та інші жіночі аксесуари.

Родзинка виставки – флакон одеколону від «Бракар і К», створений в 1864 році.

«Ця фірма в 1913 році до 300-річчя імператорського Дому Романових розробила унікальний аромат «Букет імператриці». Не закрилося виробництво і після революції 1917 року, його переобладнали в фабрику «Нова зоря». Її візитівкою став парфум «Червона Москва». Він здобув Золоту медаль на Всесвітній виставці в Брюсселі в 1958 році. Мало хто знає про те, що насправді відома «Червона Москва» була лише варіантом «Букета імператриці», – розповідає автор виставки, науковий співробітник музею Олена Нелюб.

Виставка нагадає аромати і ХХ століття. Серед флаконів для парфумів та жіночої косметики є ще один унікальний експонат – рідкісна пудрениця «Ленемальєр». Вона була виготовлена у 1950-х роках з мельхіору та прикрашена зображенням пам’ятника «Мідний вершник». Серія цих пудрениць була обмеженою, на кожній з них зображені пам’ятні місця відомих міст країни.

Ще більше цікавих історії про аромати різних століть можна почути на виставці «Аромати крізь віки» в історичному музеї ім. Яворницького. Експозиція працюватиме щодня, крім понеділка, до кінця березня.

Історичний музей знаходиться за адресою: м. Дніпро, пр. Дмитра Яворницького, 16. Телефон: (0562) 463 422.

Джерело: Дніпро Сьогодні

НОВИНИ РАЙОНІВ ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Апостолівського району

новини Васильківського району

новини Верхньодніпровського району

новини Вільногірська

новини Дніпра

новини Жовтих Вод

новини Км’янського

новини Криворізького району

новини Криничанського району

новини Магдалинівського району

новини Марганця

новини Межівського району

новини Нікопольського району

новини Новомосковського району

новини Павлоградського району

новини Першотравенська

новини Петриківського району

новини Петропавлівського району

новини Покрова

новини Покровського району

новини П’ятихатського району

новини Синельниківського району

новини Солонянського району

новини Софіївського району

новини Тернівки

новини Томаківського району

новини Царичанського району

новини Широкинського району

новини Юр’ївського району