Трансплантація органів на місці: в українській медицині гряде революція

З 2018 року в Україні стартує програма по трансплантації нирок від нерідного донора.

Повідомляє сайт  СІЧЕСЛАВ INFO з посиланням на obozrevatel.

На ці цілі з державного бюджету буде виділено 112 млн гривень. На 2019-2020 роки – більше, ніж за 100 млн щорічно. Вже з 2018 року в Україні будуть проводити трансплантацію нирок.

Річна потреба по пересадці становить майже 2000 нирок 1000 пересадок серця, 1500 – печінки і 600 – кісткового мозку.

Незважаючи на це, в країні щорічно роблять не більше 150 пересадок, трансплантацій серця за всю історію незалежності було тільки шість. У квітні минулого року в Інституті імені Шалімова вперше в країні провели трансплантацію легень, хоча в світі щорічно роблять до 3000 таких операцій. Тому, за рівнем розвиненості трансплантології Україна посідає останнє місце в Європі.

Як повідомила в ефірі виконуюча обов’язки міністра охорони здоров’я Уляна Супрун, трансплантологія в державі не розвивалася 26 років. Цей процес був запущений через наказ міністерства про початок робіт координаторів трансплантації. Це будуть лікарі, які будуть координувати його.

 “Є донор і реципієнт. Потрібно їх зв’язати між собою. Транспоркоордінатор – лікар, що займається цілим процесом в лікарні. В Україні є п’ять лікарень, які роблять трансплантацію”, – зазначила вона.

Супрун додала, що зараз в державі дозволені тільки пересадки від родичів, але з 2018 буде розпочато процес трансплантацій нирок від трупів.

“Це відбувається тоді, коли у людини помер мозок. Потрібно для цього мати специфічну апаратуру, щоб це довести і показати. В Україні багато лікарень не мають такої апаратури. Тільки в цьому році ми видали наказ, дозволяємо анестезіології робити це. Від нерідних трупів, тому що закон не дозволяє, щоб від нерідних живих передавалися органи “, – повідомила в.о. міністра.

За її словами, профільні лікарі будуть проходити спеціальні курси в післядипломній академії. Вони триватимуть кілька тижнів. Апаратура для визначення смерті мозку коштує 2-3 тисячі доларів.

Далі, як розповіла Уляна Супрун, в лікарнях будуть перебувати молоді люди або ті пацієнти, у яких немає хронічних захворювань. При цьому ці пацієнти не мають шансів на життя. Лікар буде розмовляти з рідними цю людину і просити їх про донорство. Зараз в Україні існує реєстр донорів і реципієнтів.

“У реєстрі є 6000 тих, хто потребує допомоги. В донорах є ті люди, які вирушили туди до своєї смерті. Найважливіше – мати список реципієнтів. Коли лікар поговорив з родичами, є докази смерті мозку, тоді можна знайти в реєстрі людини, якому цей орган можна передати. Тоді орган перевозиться між містами. Над цим працює ціла команда. Зараз в Україні є тільки п’ять лікарень, в яких це можна робити “, – констатувала виконуючий обов’язки голови МОЗ.

Супрун також заявила про те, що Україні варто розвивати напрямок трансплантації і донорства , адже ціни на такі операції в нашій країні значно нижче, ніж в європейських країнах.

“Трансплантація кісткового мозку в три або чотири рази дорожче, в залежності від того, робиться це в Білорусі або це європейські країни. І трансплантація нирок там також в три-чотири рази дорожче. Ми могли б більше пацієнтів оперувати в Україні”, – зазначила керівник МОЗ.

За її словами, в Україні також необхідно проводити просвітницьку роботу з донорства органів. Зокрема, в США чоловік ще за життя може дати згоду на донорство своїх органів після смерті, і це питання потім не доведеться вирішувати рідним померлого.

“Щоб було більше інформації, щоб сім’ї розуміли, що це дійсно є дар життя. Що це дуже хороша річ, це правильно – передати органи, щоб інші могли жити, коли їх родич вже не зможе їх використовувати”, – пояснила керівник МОЗ.

Супрун зазначила, що в пілотному законопроекті про донорство пропонується брати органи від померлих нерідних людей. Трансплантувати органи від нерідних живих людей – не дозволено. Зате в інших країнах світу ця практика широко поширена.

“Більше трансплантацій проводять з нирками, людина може жити з однією ниркою. У мене дуже багато друзів в Штатах, які отримали нирку немає від своїх сестер і братів, а від чужих людей”, – додала вона.

ЧИТAЙТЕ ТAКOЖ НA СAЙТІ UATOPINFO-ВСІ НOВИНИ УКРAЇНИ:

 Жінкa зaстряглa у вікні, кoли викидaлa свoї фекaлії під чaс пoбaчення

Дивні сексуaльні прaктики – збoчення чи прирoдa?

Мужчинa изнaсилoвaл, a зaтем и убил свoю 3-недельную дoчь

Ревнивaя женa жестoкo нaкaзaлa любoвницу мужa, нaпихaв ей между нoг жгучий перец

Стрілянинa в Лaс-Вегaсі: Стівен Пaддoк встaнoвив кaмери у гoтелі (ВІДЕO)

 

НОВИНИ РАЙОНІВ ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Апостолівського району

новини Васильківського району

новини Верхньодніпровського району

новини Вільногірська

новини Дніпра

новини Жовтих Вод

новини Км’янського

новини Криворізького району

новини Криничанського району

новини Магдалинівського району

новини Марганця

новини Межівського району

новини Нікопольського району

новини Новомосковського району

новини Павлоградського району

новини Першотравенська

новини Петриківського району

новини Петропавлівського району

новини Покрова

новини Покровського району

новини П’ятихатського району

новини Синельниківського району

новини Солонянського району

новини Софіївського району

новини Тернівки

новини Томаківського району

новини Царичанського району

новини Широкинського району

новини Юр’ївського району